ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
RoPr

Prstový pulzní oxymetr LCD

Měří jednoduchým, spolehlivým a neinvazivním způsobem saturaci krve kyslíkem a tepovou frekvenci u dospělých i dětí. Pulzní oxymetr je vhodný ...

239 Kč

  • není skladem
  • neznámá dostupnost
Záruka 24 měsíců
Vyr. číslo : 399

Prstový pulzní oxymetr LCD

Měří jednoduchým, spolehlivým a neinvazivním způsobem saturaci krve kyslíkem a tepovou frekvenci u dospělých i dětí. Pulzní oxymetr je vhodný zejména pro rizikové pacienty, např. osoby s onemocněním srdce, astmatiky, ale také sportovce a zdravé osoby, které se pohybují ve vysokých výškách (např. horolezci, lyžaři nebo sportovní letci).

Pulzní oxymetr slouží k neinvazivnímu měření saturace hemoglobinu kyslíkem v arteriální části krevního řečiště a srdeční (tepové) frekvence. Saturace hemoglobinu kyslíkem udává, kolik procent hemoglobinu a arteriální krvi je nasyceno kyslíkem. Proto je důležitým parametrem pro posouzení funkce dýchání.

Pulzní oxymetr používá k měření dva světelné paprsky rozdílné vlnové délky, které dopadají na prst vložený dovnitř přístroje. Nízká hodnota saturace hemoglobinu kyslíkem poukazuje převážně na choroby jako onemocnění dýchacích cest, astma, srdeční insuficience atd. U člověka s nízkou hodnotou saturace hemoglobinu kyslíkem se ve větší míře objevují příznaky jako dušnost, zvýšení srdeční frekvence, pokles výkonnosti, nervozita a náhlé pocení.

Chronická a známá saturace hemoglobinu kyslíkem vyžaduje sledování pomocí pulzního oxymetru a kontroly u lékaře. Náhlé snížení saturace hemoglobinu kyslíkem je nutno ihned řešit s lékařem.

Barva:
- modro - bílá

Materiál:
- plast
- kov

rozsah měření okysličení krve 70% - 99%
přesnost měření okysličování v rozmezí 80% - 99% až 2%
přesnost měření okysličování v rozmezí 70% - 79% až 3%
rozsah měření pulzu 30 - 240 BPM
přesnost měření pulzu 1BPM
indikátor stavu baterie
automatické vypnutí po 8 sekundách nečinnosti
odběr proudu